O NÁS

Kapela Slovani vznikla v roce 2016 a hraje převzaté slovenské písničky známé od roku 1980 až do dnešní doby (Elán, Žbirka, Richard Müller, Pavol Habera a Team, Horkýže slíže, Tublatanka atd.) Členové Slovanů jsou převážně zkušení hudebníci, kteří vyrostli na poctivém rocku. Jako správní srdcaři i ve Slovanech nejvíce hrají právě tento typ hudby, ale nebrání se ani "výletům" do oblasti popu, nebo třeba lidovky s rockovým kabátem. Charakteristickým znakem kapely je více  vokálů, které se skládají do zajímavých a někdy nestandardních harmonií.

Kořeny Slovanů je třeba hledat v českobudějovické kapele Rokeři. Dva "rokerští" Danové  (Ševčík a Štádler) spolu s bubeníkem Petrem Solonkem získali na jaře 2016 ke spolupráci zpěváka Honzu Stejskala. Tento zkušený matador jihočeské rockové scény, který prošel například sestavou populárního Rozkro(c)ku, přivedl následně do kapely i další členy kapely (Václava Dědka a Vildu Khuebacha). Na počátku kapela začala pilně zkoušet repertoár a v průběhu roku 2016 odehrála  několik koncertů. Brzy však bylo jasné, že stávající repertoár nenaplňuje zcela ambice a očekávání u členů skupiny. Někteří chtěli více přitvrdit, jiní hrát hlavně pro radost a pro své fanoušky. Také se ukázalo, že největší ohlas u posluchačů měly na živých koncertech zejména převzaté "slovenské" věci. Proto přišel logický krok -  na podzim 2016 vzniklo nové seskupení orientované převážně na slovenské písně. Kapela Slovani byla na světě. V roce 2018 obohatil sound kapely kytarista Daniel Lebduška a za bicí usedl Martin Kurz.

Cílem  kapely není dobýt hudební svět, ale zabavať sa životom a krásnou muzikou jak Slovani s oblibou říkají. A tuto svou vizi si kapela užívá se vším všudy. Aby zpestřili svá vystoupení, zvou Slovani na podiu i tanečnice ve slovenských lidových krojích. Ty roztančí publikum například u lidové písně Macejko, které kapela dala rockový kabát. Když se členů kapely zeptáte proč hrají slovenské písničky, tak strohá odpověd zní: proto, že nás to baví . "Jsme prostě Čechoslováci i po rozdělení, rádi rozdáváme radost a připomínáme lidem, kam vlastně patříme. V dnešní době se společnost ráda vrací ke kořenům a my taky," říká Vilda Khuebach (špičkový kytarista, který doprovázel řadu známých českých zpěváků). A Honza Stejskal dolňuje: "Ty časy, kdy se muzikanti na pódiu předváděli kdo dá rychlejší a složitější solo jsou naštěstí pryč. Baví nás rozdával lidem radost a když to zažijete, nechcete nikdy přestat."

Kapela se cítí jako doma na různých větších akcích, plesech, městských slavnostech, festivalech. Hraje známé slovenské písně , které roztančí kohokoliv. 

Skvělá zábava je se Slovany zaručena!

Co hrajem:

Elán 
Sestrička z kramárov, Ulica, Nieviem byt sám, Od Tatier k Dunaju, Aj ked bez peniazí,
Nie sme zlí, Vymyslena
Peter Nagy  Láska je tu s nami, Aj tak sme stale frajeri, Podme sa zachranit
Žbirka  V slepých uličkách, Biely kvet, Cesta zakázanou
Horký že slýže lesbians and gay song
Tublatanka Dnes, Zkusíme to cez vesmír
Richard Müller Nebude to také lahké
Team Reklama na ticho, Boli sme raz milovaní

 

Webdesign by Lewest.cz