O NÁS

Kapela Slovani vznikla v roce 2016 a hraje převzaté slovenské písničky známé od roku 1980 až do dnešní doby (Elán, Žbirka, Richard Muller, Habera a Tem, Horkýže slíže, Tublatanka atd.) Členové Slovanů jsou převážně zkušení hudebníci, kteří vyrostli na poctivém rocku. Jako správní srdcaři i ve Slovanech nejvíce hrají právě tento typ hudby, ale nebrání se ani "výletům" do oblasti popu, nebo třeba lidovky s rockovým kabátem. Charakteristickým znakem kapely je více  vokálů, které se skládají do zajímavých a někdy nestandardních harmonií.

Kořeny Slovanů je třeba hledat v českobudějovické kapele Rokeři. Dva "rokerští" Danové  (Ševčík a Štádler) spolu s bubeníkem Petrem Solonkem získali na jaře 2016 ke spolupráci zpěváka Honzu Stejskala. Tento zkušený matador jihočeské rockové scény, který prošel například sestavou populárního Rozkro(c)ku, přivedl následně do kapely i další členy kapely (Václava Dědka a Vildu Khuebacha). Na počátku kapela začala pilně zkoušet repertoár a v průběhu roku 2016 odehrála  několik koncertů. Brzy však bylo jasné, že stávající repertoár nenaplňuje zcela ambice a očekávání u členů skupiny. Někteří chtěli více přitvrdit, jiní hrát hlavně pro radost a pro své fanoušky. Také se ukázalo, že největší ohlas u posluchačů měly na živých koncertech zejména převzaté "slovenské" věci. Proto přišel logický krok -  na podzim 2016 vzniklo nové seskupení orientované převážně na slovenské písně. Kapela Slovani byla na světě. 

Cílem  kapely není dobýt hudební svět , ale zabavať sa životom a krásnou muzikou jak Slovani s oblibou říkají. A tuto svou vizi si kapela užívá se vším všudy. Aby zpestřili svá vystoupení, zvou Slovani na podiu i tanečnice ve slovenských lidových krojích. Ty roztančí publikum například u lidové písně Macejko, které kapela dala rockový kabát. Když se členů kapely zeptáte proč hrají slovenské písničky, tak strohá odpověd zní: proto, že nás to baví . "Jsme prostě Čechoslováci i po rozdělení, rádi rozdáváme radost a připomínáme lidem, kam vlastně patříme. V dnešní době se společnost ráda vrací ke kořenům a my taky," říká Vilda Khuebach (špičkový kytarista, který doprovázel řadu známých českých zpěváků). A Honza Stejskal dolňuje: "Ty časy, kdy se muzikanti na pódiu předváděli kdo dá rychlejší a složitější solo jsou naštěstí pryč. Baví nás rozdával lidem radost a když to zažijete, nechcete nikdy přestat."

Kapela se cítí jako doma na různých větších akcích, plesech, městských slavnostech, festivalech. Hraje známé slovenské písně , které roztančí kohokoliv. 

Skvělá zábava je se Slovany zaručena!

Co hrajem:

Elán 
Sestrička z kramárov, Ulica, Nieviem byt sám, Od Tatier k Dunajů, Aj ked bez peniazí,
Nie sme zlí
Nagy  Láska je tu s nami, Kristýnka
Žbirka  V slepých uličkách, Biely kvet, Cesta zakázanou
Horký že slýže lesbians and gay song
Tublatanka Dnes, Zkusíme to cez vesmír
Muller  Nebude to také lahké drahá
 

Webdesign by Lewest.cz